Chat

Přírodní park Rakovecké údolí- ráj nejen pro bledule

 The author: IJ Kish
 Displayed: 7009 x
 Added: 20.03.2018
 0 Comments
Kam za krásnou přírodou? A kam se jít podívat na koberce z bledulí? Znáte Rakovecké údolí nedaleko od Vyškova?

Mezi Brnem a Vyškovem se rozprostírá Drahanská vrchovina. A v Drahanské vrchovině najdete obce Bukovinka a Račice. Mezi těmito obcemi najdete Rakovecké údolí. Protéká zde potok Rakovec. Když sem zavítáte kdykoli během roku, najdete zde klidné široké údolí s loukami a lesy a také klikatícím se potokem. Na jaře Vás zde mohou uchvátit rozkvetlé bledule. Je jich zde v okolí potoka opravdu hodně.

My jsme se do údolí vydali z Bukovinky. Cesta hned za obcí vede lesem, nebo po kraji pole a tak i za jarních chladných větrných dní to tu není tak zlé. Polňačka nás dovede až do údolí, přejdeme louku a potok a již jsme na naučné stezce, která údolím vede. Vydali jsme se po proudu potoka, přešli několik luk rozdělených lesy. V místě, kde jsme přecházeli potok, asi v půli údolí na nás čekaly celé koberce bledulí. Vzhledem k teplotě, která byla mrazivá a i potok byl místy zamrzlý, byly i bledulky přimrzlé. Se svěšeným květem čekají, až zas začne svítit slunko. K cestě zpět jsme využili pohodlnou cestu na pravém břehu potoka.

pohled na údolí                                                        a studánek a potůčků je zde hodně

 

V údolí nás naučná stezka upozorní i na skály, které jsou tvořeny slepencem. A dokonce v jednom takovém malém výklenku někdo nainstaloval betlém.  Najdete ho?

Do údolí je ale samozřejmě více možností přístupu. Parkovat se dá i u památníku seskoku partyzánské skupiny Jermak, nebo v Račicích.

přimrzlé bledule                                                                                                       a pohled na údolí

 

 

What would interest you?

  19.04.2018
Křivoklátsko