Chat

S dítětem do zahraničí? Do Rumunska? Ano, autem a bez cestovky!

 The author: IJ Kish
 Displayed: 2066 x
 Added: 02.08.2019
 0 Comments
Rádi poznáváte cizí kraje? Máte dítě, ale s mrňousem si netroufáte cestovat? My si tentokrát troufli až do Rumunska.

Náš klučina má nyní 13 měsíců a po několika delších výletech po ČR jsme si řekli, že zkusíme nějakou exotiku. Ani ne exotiku ve smyslu palmy, horko, moře, jako exotiku  ve smyslu, moc se tam nejezdí a jsou tam hory.

Babičky nás zrazovaly, že prý za našich dětských let se smělo do hotelů a penzionů až od 3 let. Tato doba je ale již pryč a většinou berou rodiny s dětmi jako vítané hosty, většinou i bez příplatků za dítě do 3 let.


Co se plínek a jídla týče, tak dnes existuje mnoho způsobů, které cestování usnadní. Jídlo ve skleničkách, jednorázové pleny, prádlo se dá vyprat i v umyvadle. Do auta jsme vzali plno knížek s obrázky ale stejně měly úspěch různé předměty, které mohl zkoumat, muchlat, mačkat, ničit.

Hlavně nezapomenout na cestovní doklady. Občanku vystaví i dětem, stačí včas požádat, zajistit pojištění a můžeme jet.

Naším cílem bylo Rumunsko. Cestovky sem občas nějaký zájezd pořádají, ale vzhledem k výjimečnosti předpokládáme, že čeští turisté mají nejoblíbenější destinace jinde. Navíc cestovky asi nerady vezmou batole na turistický zájezd.

Největší strach jsme měli samozřejmě z cesty, čekalo nás 800km. Rozhodli jsme se, že se vydáme brzy ráno a pak pojedeme celý den a večer budeme na místě.

Mimináč, jak mu říkáme, má cestu naprosto na háku. Několikrát zastavujeme, aby se proběhl, napapal atd. Musí si také zazlobit a zahrát na honěnou. 

Jedeme dál. Dálnice nakonec také končí a my se vydáváme po místních silnicích. Cesty se postupně zmenšují, zužují, v asfaltu se objevují díry, až asfalt zmizí úplně. Na silnici před dědinou nás překvapí stádo krav, které za asistence policie přechází vozovku. Ještě pár zatáček. Ve vesničkách se pohybuje množství různě barevných a velkých psů. A jsme na místě. Vesnička Chișcău.

Cesta byla dlouhá, náročná, ale ten náš klučina dojel bez problémů až na místo. Jistě se moc těšil, až bude moct běhat a řádit a dal to najevo hned, jak jsme ho pustili. Sám vyšel do druhého poschodí. Obhlédl pokoj, vybalil tašky a šel spát.

 

 

 

What would interest you?