Chat

Sloupsko-šošůvské jeskyně

Sloupsko-šošůvské jeskyně

 

 

Sloupsko-šošůvské jeskyně jsou jednou ze čtyř jeskyní otevřených pro veřejnost.  Ve Sloupsko-šošůvské jeskyně budeme ohromeni rozsáhlým komplexem dómů, chodeb a obrovských podzemních propastí vytvořených ve dvou patrech. V části jeskyního komplexu v jeskyni se jménem Eliščina skrz její výbornou akustiku, jsou zde příležitostně pořádany koncerty komorní hudby. Prohlídková trasa Sloupsko-šošůvských jeskyní jsou též spojeny s prohlídkou jeskyně Kůlna. kde byly nalezeny části lebky neandrtálského člověka. Sloupsko-šošůvské jeskyně jsou také charakteristické křehkou a barevnou krápníkovou výzdobou.

Average difficulty
Average interest
Average impression
Natural monuments category Rock

Your friends here

None of your friends have been here

Your friends here

None of your friends have been here

About the author

Review

No additional evaluation

Comments


Other nearby interests

Holštejn

Vzdáleno celkem: 1,86 km

Hradní zřícenina se nachází na skále ve výšce 17 metrů, v této skále bylo vybudována hladomorna z jeskyně, do které je nyní přístup od obce Holštejn

Podvrší

Vzdáleno celkem: 2,17 km

Rozhledna plní funkci i jako vysílač pro mobilní telefony. Z rozhledny je výhled na Pálavu, vysočinu a za pěkného počasí jsou vidět i Dukovany.

Macocha

Vzdáleno celkem: 2,69 km

Propast Macocha je nejznámější propast v oblasti Moravského krasu a je součástí Punkevních jeskyní. Největší hloubka propasti je…

Blansek

Vzdáleno celkem: 2,85 km

je rozsáhlá zřícenina hradu. Známá propast Macocha je od hradu vzdálena jen cca půl kilometru vzdušnou čarou na sever, vchod do Punkevních jeskyňí je přímo naproti hradu, pod kopcem, na němž stojí.