Chat

Seealpsee, Ebenalp

Seealpsee, Ebenalp

Výlet na jezero Seealpsee a horu Ebenalp začal v údolí kousek od zastávky Wasserauen, kde jsme na parkovišti nechali auto a vydali se na celodenní výšlap.

První zastávku jsme si dali u zmíněného jezera Seealpsee ke kterému vedla pěkná cesta, nejdřív lesem a následně po téměř rovinnaté pastvině. Když jsme došli k jezeru naskytl se nám krásný výhled na horu Santis, na která se tyčil vysílač. U jezera nám to nedalo a dali jsme si krátkou odpočinkovou pauzu, nabraly vodu a vydali jsme se dál. Cesta vedla podl vysoké skalní stěny a pak zmizela v jeskyni, průchod jeskyní byl zajimavý zážitek, byla zde  nalezena i kostra medvěda. Po chvilce jsme dorazili na horu Ebenalp, kde jsme si dali oběd, odpočinek a nsledně jsme zvolili sestup zpět k autu.

Výlet byl moc pěkný, plný zajímavých výhledů a panoramat.

Average difficulty
Average interest
Average impression
Number of km 0
By bike? NE
With the dog ANO
Difficulty (1-10) 3
SHOW TRIP DETAIL

Your friends here

None of your friends have been here

Your friends here

None of your friends have been here

About the author

Review

No additional evaluation

Comments


Other nearby interests

Výrov

Vzdáleno celkem: 0,00 km

Zbytky hradu pochází z 13.století.

NP Rondane: od chaty Smuksjøseter až na vrchol Bråkdalsbelgen (1915m.n.m.)

Vzdáleno celkem: 0,00 km

Náš výlet začal od jezera Høvringsvatnet a chaty Smuksjøseter. K jezeru se dá po zaplacení mýta dojet autem. Od jezera se vydáme k…

Zámek

Vzdáleno celkem: 0,00 km

Zámek vznikl přestavbou původně gotické vodní tvrze v první polovině 16. století. Dosud jsou zde patrné zbytky vodního příkop.

Zámek a zahrada

Vzdáleno celkem: 0,00 km

Původní středověká tvrz byla v roce 1554 změněna na renesanční zámek s věží. Barokní úpravy zámku byly dokončeny hrabaty z Collalto po roce…