Chat

Přechod Bílých Karpat

Přechod Bílých Karpat

Náš trek po Bílých Karpatách jsme začali ve vesničce Petrov, kam se dá dostat pohodlně vlakem, celý trek trval tři dny.

  1. den

Z nádraží jsme prošil vesničkou Petrov a pokračovali do sousední vesnice Sudoměřice. Obě vesnice se pyšní pěknými vinařskými sklípky, naštěstí pro nás byli zavřený, tak jsme pokračovali dle původního plánu :) Šli jsme o podál hranic se Slovenskou republikou až k vesnici Radějov, k vesnici vedla pěkná cesta skrz vinici a kříže, který byl vidět zdaleka. Za vesnicí nás čekala pěkná podívaná na přírodní rezervaci Čertoryje, kde rostou orchideje. Za přírodní rezervací jsme si našli bivak, něco snědli a netrvalo dlouho a spalo se :)

  1. den

Ráno jsme se vydali směr Velká nad Veličkou. Došli jsme tam kolem poledne a byli jsme trochy vyhladovělí, tak že se stavíme někde na jídle, bohužel žádná restaurace nebyla otevřena, až jedna místní paní nám poradila, že se na hřišti koná nějaké místní kulturní akce a jistě se tam najde i něco k snědku. Když jsme došli na hřiště, nabídli nám výborný guláš, pak se nám ani nechtělo pokračovat v cestě. Nakonec jsme přece jen vyrazili na Javořinu, prošli kolem vysílače Velká Javořin. Kousek za Javořinou jsme v lese navštívili opuštěnou vojenskou vyhlídkovou věž. Jednalo se teda spíš o 40 metrů vysokou železnou konstrukci, kam je vstup na vlastní nebezpečí, nedalo nám to a vylezli jsme na vrchol strážní věže, od tam se nám naskytl pěkný západ slunce nad vysílačem Velká Javořina, protože se začalo stmívat pokračovali jsme dál, až jsme našli bivak.

  1. den

Ráno jsme přešli údolí s vesničkou Strání a kousek za ní nás v lese čekal pramen s minerální vodou, samozřejmě že nám to nedalo a ochutnali jsme, doplnili vodu na cestu a šli jsme k rozhledně Lopeník. Byla otevřená, tak jsme zavítali dovnitř a po krásném výhledu na Bílé Karpaty jsme se vydali do Bojkovic na vlak, kde naše putování skončilo.

Average difficulty
Average interest
Average impression
Number of km 0
By bike? ANO
With the dog ANO
Difficulty (1-10) 5
SHOW TRIP DETAIL

Your friends here

None of your friends have been here

Your friends here

None of your friends have been here

About the author

Review

No additional evaluation

Comments


Other nearby interests

Seealpsee, Ebenalp

Vzdáleno celkem: 0,00 km

Výlet na jezero Seealpsee a horu Ebenalp začal v údolí kousek od zastávky Wasserauen, kde jsme na parkovišti nechali auto a vydali se na celodenní vý…

Výrov

Vzdáleno celkem: 0,00 km

Zbytky hradu pochází z 13.století.

NP Rondane: od chaty Smuksjøseter až na vrchol Bråkdalsbelgen (1915m.n.m.)

Vzdáleno celkem: 0,00 km

Náš výlet začal od jezera Høvringsvatnet a chaty Smuksjøseter. K jezeru se dá po zaplacení mýta dojet autem. Od jezera se vydáme k…

Zámek

Vzdáleno celkem: 0,00 km

Zámek vznikl přestavbou původně gotické vodní tvrze v první polovině 16. století. Dosud jsou zde patrné zbytky vodního příkop.